Income Breakdown
| TV Revenue | $3.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $109K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.4M |
| Staff Wages | $30K |
| Transfer Amortization | $297K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $15K |
| Facility Maintenance | $795K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$3.8M |
$2.5M |
$1.3M |
$45.7M |
| Nov 2028 |
$3.8M |
$2.9M |
$890K |
$44.1M |
| Oct 2028 |
$3.1M |
$3.1M |
$-25K |
$42.9M |
| Sep 2028 |
$3.1M |
$2.0M |
$1.1M |
$42.7M |
| Aug 2028 |
$5.9M |
$1.4M |
$4.5M |
$54.5M |
| Jul 2028 |
$16.0M |
$1.4M |
$14.6M |
$50.6M |
| Jun 2028 |
$10.2M |
$1.5M |
$8.7M |
$36.0M |
| May 2028 |
$4.6M |
$1.4M |
$3.2M |
$27.2M |
| Apr 2028 |
$4.7M |
$1.7M |
$3.0M |
$24.0M |
| Mar 2028 |
$4.8M |
$1.7M |
$3.1M |
$21.0M |
| Feb 2028 |
$4.7M |
$1.4M |
$3.3M |
$17.8M |
| Jan 2028 |
$4.7M |
$1.4M |
$3.3M |
$14.5M |