Income Breakdown
| TV Revenue | $800K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $109K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $771K |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $20K |
| Facility Maintenance | $638K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2030 |
$909K |
$1.4M |
$-520K |
$10.6M |
| Sep 2030 |
$844K |
$1.4M |
$-598K |
$11.1M |
| Aug 2030 |
$1.0M |
$1.4M |
$-415K |
$11.7M |
| Jul 2030 |
$1.0M |
$1.4M |
$-404K |
$12.1M |
| Jun 2030 |
$1.3M |
$1.4M |
$-108K |
$12.5M |
| May 2030 |
$1.0M |
$1.4M |
$-412K |
$12.6M |
| Apr 2030 |
$1.0M |
$1.4M |
$-388K |
$13.0M |
| Mar 2030 |
$1.0M |
$1.4M |
$-386K |
$13.3M |
| Feb 2030 |
$997K |
$1.4M |
$-400K |
$13.7M |
| Jan 2030 |
$1.1M |
$1.4M |
$-251K |
$14.1M |
| Dec 2029 |
$1.0M |
$1.4M |
$-400K |
$14.3M |
| Nov 2029 |
$1.0M |
$1.3M |
$-334K |
$14.7M |