Income Breakdown
| TV Revenue | $1.7M |
| TV Placement Bonus | $343K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $407K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.8M |
| Staff Wages | $51K |
| Transfer Amortization | $173K |
| Debt Interest | $17K |
| Loan Fees (Out) | $14K |
| Facility Maintenance | $185K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$2.8M |
$4.4M |
$-1.6M |
$-4.0M |
| Dec 2028 |
$2.8M |
$3.9M |
$-1.1M |
$-2.5M |
| Nov 2028 |
$2.9M |
$3.8M |
$-938K |
$-1.6M |
| Oct 2028 |
$2.5M |
$4.3M |
$-1.7M |
$-861K |
| Sep 2028 |
$2.5M |
$4.5M |
$-2.0M |
$710K |
| Aug 2028 |
$2.2M |
$4.0M |
$-1.8M |
$2.5M |
| Jul 2028 |
$2.1M |
$4.4M |
$-2.3M |
$4.2M |
| Jun 2028 |
$4.7M |
$3.8M |
$860K |
$6.3M |
| May 2028 |
$2.1M |
$4.2M |
$-2.0M |
$5.3M |
| Apr 2028 |
$2.2M |
$4.4M |
$-2.3M |
$7.1M |
| Mar 2028 |
$2.1M |
$4.5M |
$-2.4M |
$9.2M |
| Feb 2028 |
$2.1M |
$3.7M |
$-1.5M |
$11.4M |