Income Breakdown
| TV Revenue | $1.7M |
| TV Placement Bonus | $170K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.4M |
| Staff Wages | $13K |
| Transfer Amortization | $37K |
| Debt Interest | $404K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $225K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$2.6M |
$5.1M |
$-2.5M |
$-40.8M |
| Jul 2029 |
$8.1M |
$4.2M |
$3.9M |
$-38.3M |
| Jun 2029 |
$7.2M |
$4.2M |
$2.9M |
$-42.3M |
| May 2029 |
$3.2M |
$4.9M |
$-1.8M |
$-45.2M |
| Apr 2029 |
$2.8M |
$5.0M |
$-2.1M |
$-43.5M |
| Mar 2029 |
$2.5M |
$4.7M |
$-2.2M |
$-41.4M |
| Feb 2029 |
$4.0M |
$4.5M |
$-435K |
$-39.2M |
| Jan 2029 |
$3.2M |
$6.3M |
$-3.1M |
$-38.8M |
| Dec 2028 |
$2.8M |
$4.3M |
$-1.5M |
$-35.7M |
| Nov 2028 |
$2.4M |
$4.4M |
$-2.0M |
$-34.3M |
| Oct 2028 |
$3.9M |
$5.1M |
$-1.2M |
$-32.3M |
| Sep 2028 |
$2.4M |
$4.7M |
$-2.3M |
$-31.1M |