Income Breakdown
| TV Revenue | $647K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $38K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $24K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $618K |
| Staff Wages | $54K |
| Transfer Amortization | $5K |
| Debt Interest | $52K |
| Loan Fees (Out) | $13K |
| Facility Maintenance | $145K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2027 |
$709K |
$886K |
$-177K |
$-5.4M |
| Jul 2027 |
$211K |
$763K |
$-552K |
$-5.2M |
| Jun 2027 |
$216K |
$774K |
$-558K |
$-4.7M |
| May 2027 |
$56K |
$769K |
$-713K |
$-4.1M |
| Apr 2027 |
$61K |
$758K |
$-698K |
$-3.4M |
| Mar 2027 |
$60K |
$759K |
$-700K |
$-2.7M |
| Feb 2027 |
$48K |
$713K |
$-665K |
$-2.0M |
| Jan 2027 |
$341K |
$742K |
$-401K |
$-1.4M |
| Dec 2026 |
$38K |
$666K |
$-628K |
$-980K |
| Nov 2026 |
$39K |
$662K |
$-623K |
$-357K |
| Oct 2026 |
$39K |
$879K |
$-840K |
$262K |
| Sep 2026 |
$51K |
$638K |
$-586K |
$1.1M |