Income Breakdown
| TV Revenue | $10.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $33K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.0M |
| Staff Wages | $32K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $1.1M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$12.0M |
$4.1M |
$8.0M |
$134.8M |
| Dec 2028 |
$5.7M |
$4.9M |
$753K |
$126.8M |
| Nov 2028 |
$5.7M |
$4.0M |
$1.7M |
$126.1M |
| Oct 2028 |
$5.7M |
$4.6M |
$1.1M |
$124.3M |
| Sep 2028 |
$5.7M |
$3.7M |
$2.0M |
$123.2M |
| Aug 2028 |
$5.8M |
$4.2M |
$1.6M |
$121.2M |
| Jul 2028 |
$5.7M |
$3.8M |
$1.9M |
$119.5M |
| Jun 2028 |
$5.7M |
$3.3M |
$2.4M |
$117.6M |
| May 2028 |
$6.3M |
$3.9M |
$2.5M |
$115.2M |
| Apr 2028 |
$6.3M |
$2.9M |
$3.4M |
$112.7M |
| Mar 2028 |
$6.4M |
$2.7M |
$3.6M |
$109.3M |
| Feb 2028 |
$6.3M |
$2.7M |
$3.6M |
$105.7M |