Income Breakdown
| TV Revenue | $1.5M |
| Matchday Revenue | $51K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $816K |
| Staff Wages | $8K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2029 |
$1.8M |
$894K |
$876K |
$-7.4M |
| May 2029 |
$1.7M |
$1.0M |
$729K |
$-8.3M |
| Apr 2029 |
$1.7M |
$816K |
$923K |
$-9.0M |
| Mar 2029 |
$1.8M |
$748K |
$1.0M |
$-9.9M |
| Feb 2029 |
$1.8M |
$707K |
$1.1M |
$-11.0M |
| Jan 2029 |
$2.6M |
$1.2M |
$1.4M |
$-12.1M |
| Dec 2028 |
$1.8M |
$786K |
$969K |
$-13.4M |
| Nov 2028 |
$1.7M |
$795K |
$949K |
$-14.4M |
| Oct 2028 |
$681K |
$1.2M |
$-479K |
$-15.3M |
| Sep 2028 |
$699K |
$720K |
$-21K |
$-14.9M |
| Aug 2028 |
$696K |
$723K |
$-27K |
$-14.8M |
| Jul 2028 |
$275K |
$705K |
$-430K |
$-14.8M |