Income Breakdown
| TV Revenue | $2.9M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $106K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.3M |
| Staff Wages | $32K |
| Transfer Amortization | $125K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $775K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$6.6M |
$4.3M |
$2.4M |
$38.5M |
| Aug 2028 |
$3.4M |
$3.1M |
$215K |
$36.0M |
| Jul 2028 |
$3.4M |
$2.9M |
$517K |
$35.6M |
| Jun 2028 |
$7.6M |
$2.8M |
$4.7M |
$35.0M |
| May 2028 |
$3.4M |
$2.9M |
$472K |
$30.1M |
| Apr 2028 |
$3.3M |
$2.7M |
$664K |
$29.5M |
| Mar 2028 |
$3.9M |
$2.9M |
$993K |
$28.7M |
| Feb 2028 |
$4.0M |
$2.7M |
$1.3M |
$27.6M |
| Jan 2028 |
$4.3M |
$2.5M |
$1.8M |
$26.2M |
| Dec 2027 |
$4.0M |
$2.4M |
$1.6M |
$24.3M |
| Nov 2027 |
$4.1M |
$2.5M |
$1.6M |
$22.6M |
| Oct 2027 |
$4.1M |
$2.8M |
$1.3M |
$20.9M |