Income Breakdown
| TV Revenue | $2.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $89K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $419K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $922K |
| Staff Wages | $17K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $662K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$3.1M |
$1.6M |
$1.5M |
$15.5M |
| Dec 2028 |
$2.8M |
$1.6M |
$1.2M |
$14.0M |
| Nov 2028 |
$2.8M |
$1.6M |
$1.2M |
$12.8M |
| Oct 2028 |
$3.4M |
$1.6M |
$1.8M |
$11.5M |
| Sep 2028 |
$2.8M |
$1.5M |
$1.3M |
$9.7M |
| Aug 2028 |
$3.0M |
$1.8M |
$1.2M |
$8.4M |
| Jul 2028 |
$2.8M |
$2.3M |
$489K |
$7.2M |
| Jun 2028 |
$4.0M |
$1.1M |
$2.9M |
$6.7M |
| May 2028 |
$2.8M |
$1.1M |
$1.7M |
$3.8M |
| Apr 2028 |
$2.8M |
$1.1M |
$1.7M |
$2.2M |
| Mar 2028 |
$3.0M |
$1.3M |
$1.7M |
$429K |
| Feb 2028 |
$2.9M |
$963K |
$2.0M |
$-1.2M |