Income Breakdown
| TV Revenue | $6.2M |
| TV Placement Bonus | $619K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $407K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $10.2M |
| Staff Wages | $30K |
| Transfer Amortization | $1.7M |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $953K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$11.4M |
$12.9M |
$-1.5M |
$77.6M |
| Jul 2029 |
$7.9M |
$12.2M |
$-4.3M |
$77.4M |
| Jun 2029 |
$36.7M |
$12.7M |
$24.0M |
$80.0M |
| May 2029 |
$7.9M |
$12.2M |
$-4.4M |
$54.4M |
| Apr 2029 |
$9.8M |
$14.3M |
$-4.5M |
$57.0M |
| Mar 2029 |
$9.1M |
$13.7M |
$-4.6M |
$59.9M |
| Feb 2029 |
$17.0M |
$14.4M |
$2.6M |
$62.8M |
| Jan 2029 |
$10.3M |
$15.1M |
$-4.9M |
$58.5M |
| Dec 2028 |
$11.0M |
$14.9M |
$-3.9M |
$61.7M |
| Nov 2028 |
$10.4M |
$15.4M |
$-5.0M |
$63.9M |
| Oct 2028 |
$8.6M |
$15.2M |
$-6.6M |
$67.3M |
| Sep 2028 |
$28.3M |
$15.6M |
$12.7M |
$72.2M |