Income Breakdown
| TV Revenue | $633K |
| TV Placement Bonus | $63K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $22K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $878K |
| Staff Wages | $16K |
| Transfer Amortization | $8K |
| Debt Interest | $14K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $75K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2029 |
$1.2M |
$991K |
$217K |
$-2.3M |
| Aug 2029 |
$1.2M |
$995K |
$208K |
$-2.5M |
| Jul 2029 |
$1.2M |
$968K |
$194K |
$-2.7M |
| Jun 2029 |
$1.2M |
$950K |
$267K |
$-2.9M |
| May 2029 |
$1.2M |
$938K |
$255K |
$-3.2M |
| Apr 2029 |
$1.3M |
$937K |
$391K |
$-3.5M |
| Mar 2029 |
$1.3M |
$939K |
$377K |
$-3.9M |
| Feb 2029 |
$1.3M |
$916K |
$369K |
$-4.3M |
| Jan 2029 |
$1.2M |
$1.2M |
$41K |
$-4.6M |
| Dec 2028 |
$1.1M |
$908K |
$233K |
$-4.7M |
| Nov 2028 |
$1.2M |
$906K |
$273K |
$-4.9M |
| Oct 2028 |
$1.1M |
$905K |
$236K |
$-5.2M |