Income Breakdown
| TV Revenue | $18K |
| Matchday Revenue | $4K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $2K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $106K |
| Staff Wages | $42K |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$24K |
$273K |
$-250K |
$-8.1M |
| Jul 2029 |
$24K |
$273K |
$-249K |
$-7.9M |
| Jun 2029 |
$976K |
$319K |
$658K |
$-7.6M |
| May 2029 |
$24K |
$319K |
$-295K |
$-8.3M |
| Apr 2029 |
$24K |
$322K |
$-298K |
$-8.0M |
| Mar 2029 |
$24K |
$322K |
$-298K |
$-7.7M |
| Feb 2029 |
$24K |
$322K |
$-298K |
$-7.4M |
| Jan 2029 |
$24K |
$659K |
$-635K |
$-7.1M |
| Dec 2028 |
$25K |
$322K |
$-297K |
$-6.4M |
| Nov 2028 |
$25K |
$322K |
$-297K |
$-6.2M |
| Oct 2028 |
$25K |
$322K |
$-297K |
$-5.9M |
| Sep 2028 |
$25K |
$308K |
$-283K |
$-5.6M |