Income Breakdown
| TV Revenue | $5.0M |
| TV Placement Bonus | $497K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.4M |
| Staff Wages | $62K |
| Transfer Amortization | $5K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $819K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2027 |
$7.3M |
$2.3M |
$5.0M |
$48.5M |
| Sep 2027 |
$9.8M |
$2.1M |
$7.7M |
$43.5M |
| Aug 2027 |
$6.1M |
$2.1M |
$4.0M |
$35.8M |
| Jul 2027 |
$6.1M |
$2.0M |
$4.1M |
$31.8M |
| Jun 2027 |
$6.2M |
$2.0M |
$4.2M |
$27.6M |
| May 2027 |
$5.2M |
$2.0M |
$3.3M |
$23.5M |
| Apr 2027 |
$2.1M |
$1.6M |
$438K |
$20.2M |
| Mar 2027 |
$2.1M |
$1.6M |
$486K |
$19.8M |
| Feb 2027 |
$2.1M |
$1.5M |
$603K |
$19.3M |
| Jan 2027 |
$9.8M |
$1.5M |
$8.3M |
$18.7M |
| Dec 2026 |
$3.0M |
$1.3M |
$1.7M |
$10.4M |
| Nov 2026 |
$3.0M |
$1.3M |
$1.7M |
$8.7M |