Income Breakdown
| TV Revenue | $1.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.8M |
| Staff Wages | $15K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $155K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$1.9M |
$2.1M |
$-161K |
$-16.1M |
| Nov 2028 |
$1.7M |
$2.1M |
$-388K |
$-15.9M |
| Oct 2028 |
$1.9M |
$2.6M |
$-724K |
$-15.5M |
| Sep 2028 |
$1.9M |
$2.0M |
$-88K |
$-14.8M |
| Aug 2028 |
$1.9M |
$2.1M |
$-154K |
$-14.7M |
| Jul 2028 |
$2.0M |
$1.7M |
$220K |
$-14.5M |
| Jun 2028 |
$1.9M |
$2.1M |
$-257K |
$-14.8M |
| May 2028 |
$1.7M |
$2.0M |
$-313K |
$-14.5M |
| Apr 2028 |
$1.8M |
$2.0M |
$-240K |
$-14.2M |
| Mar 2028 |
$1.7M |
$2.1M |
$-359K |
$-14.0M |
| Feb 2028 |
$1.8M |
$2.2M |
$-374K |
$-13.6M |
| Jan 2028 |
$1.7M |
$2.7M |
$-962K |
$-13.2M |