Income Breakdown
| TV Revenue | $459K |
| Matchday Revenue | $12K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $4K |
| Prize Money | $163K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $339K |
| Staff Wages | $12K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2028 |
$638K |
$763K |
$-125K |
$-7.2M |
| Dec 2027 |
$70K |
$422K |
$-351K |
$-7.1M |
| Nov 2027 |
$70K |
$422K |
$-351K |
$-6.7M |
| Oct 2027 |
$71K |
$831K |
$-760K |
$-6.3M |
| Sep 2027 |
$71K |
$454K |
$-383K |
$-5.6M |
| Aug 2027 |
$24K |
$473K |
$-449K |
$-5.2M |
| Jul 2027 |
$25K |
$448K |
$-423K |
$-4.8M |
| Jun 2027 |
$23K |
$464K |
$-441K |
$-4.3M |
| May 2027 |
$24K |
$457K |
$-433K |
$-3.9M |
| Apr 2027 |
$25K |
$452K |
$-428K |
$-3.5M |
| Mar 2027 |
$25K |
$460K |
$-435K |
$-3.0M |
| Feb 2027 |
$24K |
$424K |
$-401K |
$-2.6M |