Income Breakdown
| TV Revenue | $854K |
| TV Placement Bonus | $85K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $41K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $5K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $823K |
| Staff Wages | $60K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $135K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2027 |
$1.1M |
$1.0M |
$59K |
$634K |
| Dec 2026 |
$1.1M |
$968K |
$108K |
$575K |
| Nov 2026 |
$236K |
$992K |
$-756K |
$467K |
| Oct 2026 |
$262K |
$1.4M |
$-1.2M |
$1.2M |
| Sep 2026 |
$49K |
$833K |
$-784K |
$2.4M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$3.2M |