Income Breakdown
| TV Revenue | $807 |
| TV Placement Bonus | $80 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $45 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $55K |
| Staff Wages | $20K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $22K |
| Loan Fees (Out) | $3K |
| Facility Maintenance | $85K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| May 2027 |
$1K |
$186K |
$-185K |
$-1.5M |
| Apr 2027 |
$1K |
$184K |
$-183K |
$-1.3M |
| Mar 2027 |
$1K |
$178K |
$-177K |
$-1.1M |
| Feb 2027 |
$4K |
$179K |
$-175K |
$-963K |
| Jan 2027 |
$1K |
$214K |
$-213K |
$-788K |
| Dec 2026 |
$7K |
$168K |
$-161K |
$-575K |
| Nov 2026 |
$993 |
$166K |
$-165K |
$-415K |
| Oct 2026 |
$12K |
$183K |
$-171K |
$-249K |
| Sep 2026 |
$18K |
$176K |
$-159K |
$-79K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$80K |