Income Breakdown
| TV Revenue | $93 |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $11 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $4K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $60K |
| Staff Wages | $20K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $18K |
| Loan Fees (Out) | $1K |
| Facility Maintenance | $65K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Apr 2027 |
$4K |
$164K |
$-160K |
$-1.2M |
| Mar 2027 |
$104 |
$158K |
$-158K |
$-1.0M |
| Feb 2027 |
$1K |
$157K |
$-156K |
$-881K |
| Jan 2027 |
$102 |
$179K |
$-178K |
$-725K |
| Dec 2026 |
$2K |
$143K |
$-141K |
$-546K |
| Nov 2026 |
$102 |
$140K |
$-140K |
$-405K |
| Oct 2026 |
$5K |
$173K |
$-168K |
$-265K |
| Sep 2026 |
$15K |
$162K |
$-147K |
$-97K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$50K |