Income Breakdown
| TV Revenue | $5.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $15.6M |
| Staff Wages | $30K |
| Transfer Amortization | $933K |
| Debt Interest | $197K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $175K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$6.1M |
$16.9M |
$-10.8M |
$-35.8M |
| Jul 2029 |
$14.0M |
$13.5M |
$498K |
$-25.9M |
| Jun 2029 |
$33.7M |
$15.2M |
$18.5M |
$-27.3M |
| May 2029 |
$6.0M |
$18.4M |
$-12.4M |
$-46.8M |
| Apr 2029 |
$6.0M |
$19.6M |
$-13.5M |
$-35.3M |
| Mar 2029 |
$6.1M |
$17.6M |
$-11.5M |
$-22.7M |
| Feb 2029 |
$14.4M |
$16.3M |
$-1.9M |
$-12.1M |
| Jan 2029 |
$6.3M |
$15.9M |
$-9.6M |
$8.1M |
| Dec 2028 |
$6.3M |
$17.6M |
$-11.4M |
$17.2M |
| Nov 2028 |
$7.5M |
$17.0M |
$-9.5M |
$28.0M |
| Oct 2028 |
$23.9M |
$18.1M |
$5.8M |
$37.0M |
| Sep 2028 |
$8.1M |
$14.8M |
$-6.7M |
$30.7M |