Income Breakdown
| TV Revenue | $168K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $6K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $19K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $160K |
| Staff Wages | $21K |
| Transfer Amortization | $250 |
| Debt Interest | $105K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $85K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$193K |
$370K |
$-178K |
$-7.0M |
| Nov 2028 |
$106K |
$366K |
$-260K |
$-6.8M |
| Oct 2028 |
$107K |
$370K |
$-262K |
$-6.6M |
| Sep 2028 |
$106K |
$359K |
$-253K |
$-6.3M |
| Aug 2028 |
$108K |
$450K |
$-342K |
$-6.0M |
| Jul 2028 |
$694K |
$377K |
$317K |
$-5.7M |
| Jun 2028 |
$19K |
$343K |
$-324K |
$-6.0M |
| May 2028 |
$19K |
$339K |
$-320K |
$-5.7M |
| Apr 2028 |
$29K |
$439K |
$-410K |
$-5.4M |
| Mar 2028 |
$20K |
$330K |
$-310K |
$-5.0M |
| Feb 2028 |
$59K |
$340K |
$-281K |
$-4.7M |
| Jan 2028 |
$19K |
$535K |
$-516K |
$-4.4M |