Income Breakdown
| TV Revenue | $2.8M |
| TV Placement Bonus | $283K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $889K |
| Staff Wages | $11K |
| Transfer Amortization | $28K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $12K |
| Facility Maintenance | $703K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$19.2M |
$1.6M |
$17.6M |
$37.4M |
| Aug 2028 |
$4.5M |
$1.6M |
$2.9M |
$19.8M |
| Jul 2028 |
$4.1M |
$1.4M |
$2.7M |
$16.9M |
| Jun 2028 |
$3.5M |
$1.4M |
$2.1M |
$15.4M |
| May 2028 |
$3.5M |
$1.5M |
$2.0M |
$13.2M |
| Apr 2028 |
$3.5M |
$1.4M |
$2.1M |
$11.2M |
| Mar 2028 |
$3.5M |
$1.3M |
$2.2M |
$9.1M |
| Feb 2028 |
$4.3M |
$1.2M |
$3.2M |
$6.9M |
| Jan 2028 |
$3.0M |
$1.1M |
$1.9M |
$3.9M |
| Dec 2027 |
$2.6M |
$1.1M |
$1.5M |
$2.0M |
| Nov 2027 |
$2.6M |
$1.1M |
$1.5M |
$517K |
| Oct 2027 |
$2.9M |
$677K |
$2.3M |
$-991K |