Income Breakdown
| TV Revenue | $729 |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $45 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $2K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $41K |
| Staff Wages | $25K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $47K |
| Loan Fees (Out) | $1K |
| Facility Maintenance | $65K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Apr 2028 |
$3K |
$179K |
$-176K |
$-3.2M |
| Mar 2028 |
$704 |
$180K |
$-180K |
$-3.0M |
| Feb 2028 |
$2K |
$179K |
$-177K |
$-2.8M |
| Jan 2028 |
$709 |
$320K |
$-319K |
$-2.7M |
| Dec 2027 |
$3K |
$173K |
$-170K |
$-2.3M |
| Nov 2027 |
$688 |
$171K |
$-170K |
$-2.2M |
| Oct 2027 |
$691 |
$160K |
$-160K |
$-2.0M |
| Sep 2027 |
$679 |
$150K |
$-149K |
$-1.8M |
| Aug 2027 |
$1K |
$162K |
$-161K |
$-1.7M |
| Jul 2027 |
$3K |
$149K |
$-146K |
$-1.5M |
| Jun 2027 |
$4K |
$147K |
$-143K |
$-1.4M |
| May 2027 |
$3K |
$144K |
$-141K |
$-1.2M |