Income Breakdown
| TV Revenue | $1.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $984K |
| Staff Wages | $34K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $764K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$1.8M |
$1.8M |
$8K |
$24.0M |
| Jun 2028 |
$1.8M |
$1.7M |
$65K |
$35.5M |
| May 2028 |
$5.7M |
$1.6M |
$4.0M |
$35.4M |
| Apr 2028 |
$5.6M |
$1.5M |
$4.1M |
$31.4M |
| Mar 2028 |
$5.7M |
$1.5M |
$4.2M |
$27.3M |
| Feb 2028 |
$5.6M |
$1.5M |
$4.2M |
$23.1M |
| Jan 2028 |
$11.0M |
$1.7M |
$9.3M |
$18.9M |
| Dec 2027 |
$5.7M |
$1.7M |
$4.0M |
$9.6M |
| Nov 2027 |
$5.8M |
$1.7M |
$4.0M |
$5.7M |
| Oct 2027 |
$2.3M |
$1.6M |
$727K |
$1.6M |
| Sep 2027 |
$2.2M |
$1.2M |
$1.1M |
$920K |
| Aug 2027 |
$2.3M |
$1.2M |
$1.1M |
$-162K |