Income Breakdown
| TV Revenue | $964K |
| TV Placement Bonus | $96K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $61K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $11K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $962K |
| Staff Wages | $35K |
| Transfer Amortization | $41K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $3K |
| Facility Maintenance | $638K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$1.2M |
$1.7M |
$-449K |
$6.9M |
| Aug 2028 |
$2.1M |
$2.0M |
$61K |
$7.3M |
| Jul 2028 |
$1.5M |
$2.0M |
$-516K |
$8.4M |
| Jun 2028 |
$1.2M |
$1.5M |
$-220K |
$8.9M |
| May 2028 |
$1.2M |
$1.6M |
$-309K |
$9.1M |
| Apr 2028 |
$1.2M |
$1.4M |
$-158K |
$9.4M |
| Mar 2028 |
$1.0M |
$1.2M |
$-159K |
$9.6M |
| Feb 2028 |
$2.6M |
$1.2M |
$1.4M |
$10.3M |
| Jan 2028 |
$2.3M |
$1.3M |
$1.1M |
$8.9M |
| Dec 2027 |
$3.7M |
$1.2M |
$2.5M |
$7.8M |
| Nov 2027 |
$3.4M |
$1.2M |
$2.2M |
$5.3M |
| Oct 2027 |
$2.3M |
$1.4M |
$834K |
$3.1M |