Income Breakdown
| TV Revenue | $3K |
| Matchday Revenue | $960 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $45 |
| Prize Money | $213 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $47K |
| Staff Wages | $27K |
| Facility Maintenance | $95K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$4K |
$170K |
$-166K |
$46.1M |
| Nov 2028 |
$1K |
$170K |
$-168K |
$46.2M |
| Oct 2028 |
$1K |
$170K |
$-168K |
$46.4M |
| Sep 2028 |
$2.9M |
$170K |
$2.8M |
$46.6M |
| Aug 2028 |
$27K |
$179K |
$-151K |
$43.8M |
| Jul 2028 |
$30K |
$179K |
$-148K |
$43.9M |
| Jun 2028 |
$1K |
$171K |
$-169K |
$44.1M |
| May 2028 |
$1K |
$171K |
$-169K |
$44.3M |
| Apr 2028 |
$3.2M |
$171K |
$3.0M |
$44.4M |
| Mar 2028 |
$3.2M |
$170K |
$3.0M |
$41.4M |
| Feb 2028 |
$29K |
$171K |
$-141K |
$38.4M |
| Jan 2028 |
$6.8M |
$171K |
$6.6M |
$38.5M |