Income Breakdown
| TV Revenue | $6.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $286K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.7M |
| Staff Wages | $3K |
| Transfer Amortization | $727K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $977K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$6.3M |
$6.4M |
$-37K |
$103.2M |
| Jul 2029 |
$6.3M |
$6.0M |
$301K |
$102.5M |
| Jun 2029 |
$22.9M |
$6.6M |
$16.4M |
$101.4M |
| May 2029 |
$6.2M |
$6.0M |
$173K |
$84.3M |
| Apr 2029 |
$7.4M |
$6.6M |
$851K |
$83.4M |
| Mar 2029 |
$6.1M |
$6.5M |
$-398K |
$81.9M |
| Feb 2029 |
$7.4M |
$6.5M |
$921K |
$81.5M |
| Jan 2029 |
$10.1M |
$6.8M |
$3.3M |
$88.1M |
| Dec 2028 |
$13.5M |
$6.6M |
$7.0M |
$84.2M |
| Nov 2028 |
$13.6M |
$6.8M |
$6.7M |
$76.7M |
| Oct 2028 |
$10.3M |
$6.2M |
$4.0M |
$69.4M |
| Sep 2028 |
$21.5M |
$5.7M |
$15.8M |
$69.6M |