Income Breakdown
| TV Revenue | $1.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $80K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $858K |
| Staff Wages | $21K |
| Transfer Amortization | $37K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $668K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$1.5M |
$1.6M |
$-121K |
$3.7M |
| Dec 2028 |
$1.9M |
$1.5M |
$406K |
$3.8M |
| Nov 2028 |
$1.4M |
$1.4M |
$3K |
$3.3M |
| Oct 2028 |
$1.4M |
$1.6M |
$-168K |
$3.3M |
| Sep 2028 |
$2.2M |
$1.5M |
$681K |
$3.4M |
| Aug 2028 |
$1.4M |
$1.6M |
$-150K |
$2.7M |
| Jul 2028 |
$1.4M |
$1.6M |
$-244K |
$3.2M |
| Jun 2028 |
$1.2M |
$1.2M |
$-10K |
$4.7M |
| May 2028 |
$1.4M |
$1.2M |
$144K |
$4.7M |
| Apr 2028 |
$1.7M |
$1.1M |
$529K |
$4.6M |
| Mar 2028 |
$1.7M |
$1.1M |
$563K |
$4.1M |
| Feb 2028 |
$2.5M |
$1.2M |
$1.3M |
$3.5M |