Income Breakdown
| TV Revenue | $3.7M |
| TV Placement Bonus | $373K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $211K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $80K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.4M |
| Staff Wages | $20K |
| Transfer Amortization | $269K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $911K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$4.8M |
$4.6M |
$214K |
$67.0M |
| Jul 2029 |
$5.7M |
$4.4M |
$1.3M |
$66.5M |
| Jun 2029 |
$4.9M |
$4.2M |
$618K |
$65.2M |
| May 2029 |
$4.1M |
$5.0M |
$-874K |
$64.3M |
| Apr 2029 |
$4.1M |
$4.5M |
$-422K |
$64.9M |
| Mar 2029 |
$3.9M |
$3.2M |
$679K |
$65.1M |
| Feb 2029 |
$4.9M |
$3.3M |
$1.7M |
$64.1M |
| Jan 2029 |
$8.4M |
$3.0M |
$5.3M |
$63.2M |
| Dec 2028 |
$4.0M |
$3.8M |
$205K |
$57.6M |
| Nov 2028 |
$3.6M |
$4.1M |
$-444K |
$57.1M |
| Oct 2028 |
$3.7M |
$5.3M |
$-1.7M |
$57.3M |
| Sep 2028 |
$3.9M |
$4.0M |
$-122K |
$58.8M |