Income Breakdown
| TV Revenue | $3.3M |
| TV Placement Bonus | $334K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $211K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $57K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.6M |
| Staff Wages | $76K |
| Transfer Amortization | $240K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $304K |
| Facility Maintenance | $762K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2027 |
$4.3M |
$5.0M |
$-690K |
$13.2M |
| Jul 2027 |
$4.3M |
$4.8M |
$-538K |
$13.6M |
| Jun 2027 |
$4.3M |
$4.3M |
$30K |
$13.9M |
| May 2027 |
$3.6M |
$3.9M |
$-250K |
$13.7M |
| Apr 2027 |
$3.0M |
$3.8M |
$-871K |
$13.7M |
| Mar 2027 |
$3.6M |
$3.1M |
$446K |
$14.3M |
| Feb 2027 |
$4.4M |
$3.8M |
$599K |
$13.6M |
| Jan 2027 |
$7.2M |
$3.0M |
$4.2M |
$12.8M |
| Dec 2026 |
$3.2M |
$3.6M |
$-380K |
$8.4M |
| Nov 2026 |
$1.3M |
$3.6M |
$-2.4M |
$8.5M |
| Oct 2026 |
$1.2M |
$5.1M |
$-3.9M |
$10.7M |
| Sep 2026 |
$2.5M |
$2.2M |
$378K |
$14.3M |