Income Breakdown
| TV Revenue | $2.5M |
| TV Placement Bonus | $507K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $68K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $478K |
| Staff Wages | $25K |
| Transfer Amortization | $7K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $677K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$3.6M |
$1.2M |
$2.4M |
$6.7M |
| Jun 2027 |
$5.0M |
$683K |
$4.3M |
$4.2M |
| May 2027 |
$1.4M |
$723K |
$674K |
$-50K |
| Apr 2027 |
$1.4M |
$756K |
$669K |
$-731K |
| Mar 2027 |
$377K |
$771K |
$-394K |
$-1.4M |
| Feb 2027 |
$388K |
$796K |
$-408K |
$-1.0M |
| Jan 2027 |
$117K |
$788K |
$-671K |
$-620K |
| Dec 2026 |
$94K |
$753K |
$-659K |
$44K |
| Nov 2026 |
$85K |
$735K |
$-650K |
$696K |
| Oct 2026 |
$75K |
$954K |
$-879K |
$1.3M |
| Sep 2026 |
$86K |
$695K |
$-609K |
$2.2M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$3.2M |