Income Breakdown
| TV Revenue | $5.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.0M |
| Staff Wages | $78K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $156K |
| Facility Maintenance | $747K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$5.2M |
$5.0M |
$283K |
$22.5M |
| Jun 2027 |
$5.2M |
$5.0M |
$137K |
$22.2M |
| May 2027 |
$5.1M |
$5.0M |
$143K |
$22.0M |
| Apr 2027 |
$5.1M |
$5.0M |
$87K |
$21.9M |
| Mar 2027 |
$6.4M |
$5.0M |
$1.4M |
$21.8M |
| Feb 2027 |
$6.7M |
$4.4M |
$2.3M |
$20.4M |
| Jan 2027 |
$12.6M |
$4.3M |
$8.2M |
$18.1M |
| Dec 2026 |
$6.3M |
$4.3M |
$2.1M |
$9.9M |
| Nov 2026 |
$6.4M |
$4.3M |
$2.2M |
$7.8M |
| Oct 2026 |
$2.4M |
$5.9M |
$-3.5M |
$5.7M |
| Sep 2026 |
$3.6M |
$2.1M |
$1.6M |
$9.2M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$7.6M |