Income Breakdown
| TV Revenue | $7K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $2K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $12K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $107K |
| Staff Wages | $29K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $47K |
| Loan Fees (Out) | $2K |
| Facility Maintenance | $50K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$20K |
$235K |
$-215K |
$-3.2M |
| Aug 2028 |
$22K |
$237K |
$-215K |
$-3.0M |
| Jul 2028 |
$16K |
$209K |
$-193K |
$-2.8M |
| Jun 2028 |
$19K |
$201K |
$-182K |
$-2.6M |
| May 2028 |
$15K |
$224K |
$-209K |
$-2.4M |
| Apr 2028 |
$8K |
$188K |
$-180K |
$-2.2M |
| Mar 2028 |
$2K |
$172K |
$-170K |
$-2.0M |
| Feb 2028 |
$2K |
$331K |
$-329K |
$-1.9M |
| Jan 2028 |
$2K |
$207K |
$-205K |
$-1.5M |
| Dec 2027 |
$29K |
$133K |
$-104K |
$-1.3M |
| Nov 2027 |
$2K |
$131K |
$-129K |
$-1.2M |
| Oct 2027 |
$2K |
$202K |
$-200K |
$-1.1M |