Income Breakdown
| TV Revenue | $987K |
| TV Placement Bonus | $197K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $61K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $412K |
| Staff Wages | $30K |
| Transfer Amortization | $34K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$17.1M |
$601K |
$16.5M |
$16.0M |
| Aug 2028 |
$1.5M |
$601K |
$877K |
$-513K |
| Jul 2028 |
$1.5M |
$1.8M |
$-312K |
$-1.4M |
| Jun 2028 |
$589K |
$484K |
$105K |
$528K |
| May 2028 |
$172K |
$489K |
$-318K |
$423K |
| Apr 2028 |
$102K |
$443K |
$-341K |
$740K |
| Mar 2028 |
$143K |
$485K |
$-342K |
$1.1M |
| Feb 2028 |
$141K |
$751K |
$-610K |
$1.4M |
| Jan 2028 |
$859K |
$491K |
$368K |
$2.0M |
| Dec 2027 |
$1.8M |
$410K |
$1.3M |
$1.7M |
| Nov 2027 |
$1.4M |
$418K |
$1.0M |
$320K |
| Oct 2027 |
$728K |
$574K |
$154K |
$-690K |