Income Breakdown
| TV Revenue | $2K |
| TV Placement Bonus | $170 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $686 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $169K |
| Staff Wages | $15K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $21K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2027 |
$3K |
$275K |
$-272K |
$-2.1M |
| May 2027 |
$3K |
$395K |
$-393K |
$-1.9M |
| Apr 2027 |
$3K |
$265K |
$-262K |
$-1.5M |
| Mar 2027 |
$3K |
$300K |
$-298K |
$-1.2M |
| Feb 2027 |
$31K |
$249K |
$-219K |
$-915K |
| Jan 2027 |
$3K |
$263K |
$-261K |
$-696K |
| Dec 2026 |
$3K |
$229K |
$-226K |
$-435K |
| Nov 2026 |
$4K |
$242K |
$-238K |
$-209K |
| Oct 2026 |
$4K |
$338K |
$-333K |
$29K |
| Sep 2026 |
$3K |
$141K |
$-137K |
$363K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$500K |