Income Breakdown
| TV Revenue | $4.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $9.8M |
| Staff Wages | $97K |
| Transfer Amortization | $360K |
| Debt Interest | $73K |
| Loan Fees (Out) | $364K |
| Facility Maintenance | $155K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Apr 2027 |
$6.4M |
$10.8M |
$-4.5M |
$-12.5M |
| Mar 2027 |
$5.9M |
$10.2M |
$-4.3M |
$-8.4M |
| Feb 2027 |
$5.2M |
$13.5M |
$-8.3M |
$-4.4M |
| Jan 2027 |
$6.4M |
$11.0M |
$-4.6M |
$3.6M |
| Dec 2026 |
$7.1M |
$11.1M |
$-4.0M |
$7.8M |
| Nov 2026 |
$7.6M |
$11.4M |
$-3.8M |
$11.4M |
| Oct 2026 |
$3.8M |
$13.4M |
$-9.6M |
$14.8M |
| Sep 2026 |
$6.0M |
$9.1M |
$-3.1M |
$24.1M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$44.5M |