Income Breakdown
| TV Revenue | $621K |
| Matchday Revenue | $41K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $57K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $463K |
| Staff Wages | $9K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Nov 2028 |
$720K |
$542K |
$178K |
$-8.9M |
| Oct 2028 |
$704K |
$860K |
$-155K |
$-9.0M |
| Sep 2028 |
$276K |
$774K |
$-498K |
$-8.9M |
| Aug 2028 |
$277K |
$501K |
$-224K |
$-8.4M |
| Jul 2028 |
$274K |
$477K |
$-203K |
$-8.2M |
| Jun 2028 |
$272K |
$474K |
$-203K |
$-8.0M |
| May 2028 |
$68K |
$479K |
$-412K |
$-7.8M |
| Apr 2028 |
$70K |
$478K |
$-408K |
$-7.3M |
| Mar 2028 |
$72K |
$476K |
$-404K |
$-6.9M |
| Feb 2028 |
$70K |
$450K |
$-380K |
$-6.5M |
| Jan 2028 |
$405K |
$759K |
$-354K |
$-6.2M |
| Dec 2027 |
$71K |
$465K |
$-393K |
$-5.8M |