Income Breakdown
| TV Revenue | $2.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $123K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.1M |
| Staff Wages | $33K |
| Transfer Amortization | $159K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $1K |
| Facility Maintenance | $790K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$2.9M |
$3.1M |
$-233K |
$34.7M |
| Dec 2028 |
$2.6M |
$3.2M |
$-588K |
$34.7M |
| Nov 2028 |
$2.6M |
$3.2M |
$-603K |
$35.2M |
| Oct 2028 |
$2.6M |
$3.3M |
$-713K |
$35.6M |
| Sep 2028 |
$2.9M |
$3.1M |
$-223K |
$36.2M |
| Aug 2028 |
$2.6M |
$3.0M |
$-383K |
$36.8M |
| Jul 2028 |
$5.3M |
$3.0M |
$2.3M |
$37.0M |
| Jun 2028 |
$2.7M |
$2.9M |
$-224K |
$34.6M |
| May 2028 |
$2.7M |
$3.3M |
$-631K |
$34.6M |
| Apr 2028 |
$3.4M |
$3.0M |
$475K |
$35.1M |
| Mar 2028 |
$4.0M |
$3.5M |
$463K |
$34.5M |
| Feb 2028 |
$10.8M |
$3.5M |
$7.3M |
$35.6M |