Income Breakdown
| TV Revenue | $6.7M |
| TV Placement Bonus | $337K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $192K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $1.7M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.5M |
| Staff Wages | $23K |
| Transfer Amortization | $211K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $963K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$13.4M |
$4.7M |
$8.7M |
$97.7M |
| Dec 2028 |
$10.6M |
$4.8M |
$5.8M |
$88.7M |
| Nov 2028 |
$10.7M |
$4.7M |
$6.0M |
$82.7M |
| Oct 2028 |
$7.5M |
$5.0M |
$2.5M |
$76.5M |
| Sep 2028 |
$19.8M |
$4.3M |
$15.5M |
$73.8M |
| Aug 2028 |
$4.3M |
$4.6M |
$-337K |
$58.1M |
| Jul 2028 |
$18.4M |
$4.5M |
$13.9M |
$58.3M |
| Jun 2028 |
$4.2M |
$4.0M |
$184K |
$51.7M |
| May 2028 |
$4.2M |
$5.0M |
$-848K |
$51.5M |
| Apr 2028 |
$3.4M |
$3.8M |
$-330K |
$52.3M |
| Mar 2028 |
$4.1M |
$3.7M |
$382K |
$52.6M |
| Feb 2028 |
$4.1M |
$3.5M |
$630K |
$54.2M |