Income Breakdown
| TV Revenue | $8.1M |
| TV Placement Bonus | $604K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $102K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $3.0M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.4M |
| Staff Wages | $87K |
| Transfer Amortization | $200K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $80K |
| Facility Maintenance | $829K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2027 |
$12.4M |
$4.6M |
$7.8M |
$48.0M |
| May 2027 |
$4.3M |
$4.6M |
$-321K |
$40.0M |
| Apr 2027 |
$4.3M |
$5.6M |
$-1.4M |
$40.2M |
| Mar 2027 |
$4.2M |
$5.4M |
$-1.2M |
$41.3M |
| Feb 2027 |
$4.2M |
$5.5M |
$-1.2M |
$42.3M |
| Jan 2027 |
$4.6M |
$5.4M |
$-741K |
$43.3M |
| Dec 2026 |
$4.2M |
$5.2M |
$-1.0M |
$43.8M |
| Nov 2026 |
$4.2M |
$5.7M |
$-1.5M |
$44.6M |
| Oct 2026 |
$1.5M |
$5.8M |
$-4.2M |
$45.9M |
| Sep 2026 |
$25.4M |
$4.0M |
$21.5M |
$50.0M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$38.1M |