Income Breakdown
| TV Revenue | $5.8M |
| TV Placement Bonus | $581K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $407K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $8.0M |
| Staff Wages | $73K |
| Transfer Amortization | $344K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $218K |
| Facility Maintenance | $935K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$7.4M |
$9.6M |
$-2.2M |
$64.2M |
| Nov 2028 |
$6.1M |
$9.8M |
$-3.6M |
$66.0M |
| Oct 2028 |
$6.1M |
$10.6M |
$-4.4M |
$69.3M |
| Sep 2028 |
$7.4M |
$11.7M |
$-4.3M |
$73.4M |
| Aug 2028 |
$8.4M |
$15.2M |
$-6.8M |
$77.4M |
| Jul 2028 |
$9.5M |
$9.3M |
$124K |
$83.8M |
| Jun 2028 |
$36.4M |
$9.2M |
$27.2M |
$83.3M |
| May 2028 |
$7.4M |
$11.9M |
$-4.5M |
$55.8M |
| Apr 2028 |
$7.6M |
$11.4M |
$-3.9M |
$60.0M |
| Mar 2028 |
$7.7M |
$8.5M |
$-778K |
$63.5M |
| Feb 2028 |
$7.6M |
$8.6M |
$-972K |
$63.9M |
| Jan 2028 |
$8.3M |
$8.5M |
$-128K |
$64.5M |