Income Breakdown
| TV Revenue | $4.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $54K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.9M |
| Staff Wages | $25K |
| Transfer Amortization | $34K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $140K |
| Facility Maintenance | $757K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$4.5M |
$2.8M |
$1.7M |
$38.5M |
| Aug 2028 |
$5.0M |
$3.1M |
$1.9M |
$37.9M |
| Jul 2028 |
$4.5M |
$2.7M |
$1.8M |
$36.0M |
| Jun 2028 |
$4.5M |
$2.7M |
$1.8M |
$34.2M |
| May 2028 |
$4.5M |
$2.7M |
$1.7M |
$32.3M |
| Apr 2028 |
$4.5M |
$2.6M |
$1.9M |
$30.5M |
| Mar 2028 |
$4.6M |
$2.6M |
$2.0M |
$28.6M |
| Feb 2028 |
$4.2M |
$2.4M |
$1.8M |
$26.6M |
| Jan 2028 |
$6.7M |
$2.1M |
$4.6M |
$24.8M |
| Dec 2027 |
$4.0M |
$2.1M |
$2.0M |
$20.2M |
| Nov 2027 |
$4.1M |
$2.7M |
$1.4M |
$18.2M |
| Oct 2027 |
$4.6M |
$2.7M |
$1.9M |
$16.8M |