Income Breakdown
| TV Revenue | $6.8M |
| TV Placement Bonus | $310K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $116K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $2.1M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.3M |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $200K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $743K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$9.6M |
$2.2M |
$7.4M |
$41.2M |
| Nov 2028 |
$4.6M |
$2.3M |
$2.3M |
$33.6M |
| Oct 2028 |
$4.0M |
$2.3M |
$1.7M |
$31.1M |
| Sep 2028 |
$4.1M |
$2.2M |
$1.9M |
$29.2M |
| Aug 2028 |
$4.0M |
$2.2M |
$1.8M |
$27.1M |
| Jul 2028 |
$3.5M |
$2.1M |
$1.4M |
$25.1M |
| Jun 2028 |
$3.1M |
$1.5M |
$1.5M |
$33.4M |
| May 2028 |
$4.0M |
$1.7M |
$2.3M |
$31.8M |
| Apr 2028 |
$4.0M |
$1.3M |
$2.6M |
$29.5M |
| Mar 2028 |
$4.0M |
$1.3M |
$2.6M |
$26.9M |
| Feb 2028 |
$4.0M |
$2.1M |
$1.9M |
$24.3M |
| Jan 2028 |
$4.3M |
$1.3M |
$3.0M |
$22.3M |