Income Breakdown
| TV Revenue | $42K |
| TV Placement Bonus | $4K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $8K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $6K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $190K |
| Staff Wages | $11K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $105K |
| Loan Fees (Out) | $5K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$65K |
$382K |
$-317K |
$-7.1M |
| Aug 2028 |
$77K |
$386K |
$-309K |
$-6.8M |
| Jul 2028 |
$93K |
$451K |
$-359K |
$-6.5M |
| Jun 2028 |
$15K |
$361K |
$-346K |
$-6.1M |
| May 2028 |
$15K |
$362K |
$-347K |
$-5.8M |
| Apr 2028 |
$14K |
$354K |
$-341K |
$-5.4M |
| Mar 2028 |
$29K |
$352K |
$-323K |
$-5.1M |
| Feb 2028 |
$109K |
$336K |
$-227K |
$-4.8M |
| Jan 2028 |
$12K |
$545K |
$-533K |
$-4.6M |
| Dec 2027 |
$78K |
$322K |
$-244K |
$-4.0M |
| Nov 2027 |
$12K |
$317K |
$-306K |
$-3.8M |
| Oct 2027 |
$12K |
$319K |
$-307K |
$-3.5M |