Income Breakdown
| TV Revenue | $6.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.5M |
| Staff Wages | $12K |
| Transfer Amortization | $394K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $1.1M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$7.0M |
$5.0M |
$2.0M |
$139.4M |
| Jul 2029 |
$7.1M |
$5.0M |
$2.1M |
$137.0M |
| Jun 2029 |
$31.6M |
$5.6M |
$26.0M |
$134.6M |
| May 2029 |
$7.0M |
$7.5M |
$-408K |
$108.2M |
| Apr 2029 |
$7.1M |
$6.7M |
$457K |
$108.2M |
| Mar 2029 |
$7.1M |
$6.2M |
$911K |
$107.3M |
| Feb 2029 |
$7.2M |
$5.8M |
$1.4M |
$106.0M |
| Jan 2029 |
$10.2M |
$6.5M |
$3.7M |
$112.4M |
| Dec 2028 |
$9.8M |
$6.3M |
$3.5M |
$108.5M |
| Nov 2028 |
$11.2M |
$6.2M |
$4.9M |
$104.8M |
| Oct 2028 |
$9.8M |
$7.3M |
$2.5M |
$99.6M |
| Sep 2028 |
$10.9M |
$5.5M |
$5.5M |
$96.9M |