Income Breakdown
| TV Revenue | $3.8M |
| TV Placement Bonus | $383K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $119K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.3M |
| Staff Wages | $77K |
| Transfer Amortization | $38K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $789K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Apr 2027 |
$4.7M |
$2.2M |
$2.5M |
$14.0M |
| Mar 2027 |
$4.6M |
$2.1M |
$2.5M |
$11.4M |
| Feb 2027 |
$4.7M |
$2.2M |
$2.6M |
$8.9M |
| Jan 2027 |
$4.8M |
$2.1M |
$2.7M |
$6.3M |
| Dec 2026 |
$1.9M |
$1.9M |
$7K |
$3.6M |
| Nov 2026 |
$1.9M |
$1.9M |
$-32K |
$3.5M |
| Oct 2026 |
$522K |
$2.2M |
$-1.7M |
$3.5M |
| Sep 2026 |
$706K |
$1.4M |
$-678K |
$5.1M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$7.6M |