Income Breakdown
| TV Revenue | $42K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $8K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $57K |
| Staff Wages | $13K |
| Transfer Amortization | $229 |
| Debt Interest | $112K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $130K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$50K |
$689K |
$-639K |
$-7.9M |
| Dec 2028 |
$90K |
$330K |
$-240K |
$-7.3M |
| Nov 2028 |
$50K |
$326K |
$-276K |
$-7.0M |
| Oct 2028 |
$50K |
$430K |
$-380K |
$-6.8M |
| Sep 2028 |
$65K |
$393K |
$-329K |
$-6.4M |
| Aug 2028 |
$17K |
$381K |
$-364K |
$-6.1M |
| Jul 2028 |
$11K |
$337K |
$-326K |
$-5.7M |
| Jun 2028 |
$11K |
$301K |
$-290K |
$-5.4M |
| May 2028 |
$13K |
$297K |
$-284K |
$-5.1M |
| Apr 2028 |
$3K |
$289K |
$-285K |
$-4.8M |
| Mar 2028 |
$2K |
$271K |
$-269K |
$-4.5M |
| Feb 2028 |
$19K |
$311K |
$-292K |
$-4.2M |