Income Breakdown
| TV Revenue | $401K |
| TV Placement Bonus | $40K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $18K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $162K |
| Staff Wages | $22K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $301K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$1.2M |
$485K |
$738K |
$2.4M |
| Dec 2028 |
$2.1M |
$277K |
$1.8M |
$1.7M |
| Nov 2028 |
$1.9M |
$293K |
$1.6M |
$-138K |
| Oct 2028 |
$1.2M |
$343K |
$856K |
$-1.7M |
| Sep 2028 |
$3.5M |
$364K |
$3.1M |
$-2.6M |
| Aug 2028 |
$500K |
$371K |
$129K |
$-5.7M |
| Jul 2028 |
$881K |
$395K |
$486K |
$-5.8M |
| Jun 2028 |
$143K |
$411K |
$-268K |
$-6.3M |
| May 2028 |
$28K |
$403K |
$-375K |
$-6.1M |
| Apr 2028 |
$19K |
$398K |
$-378K |
$-5.7M |
| Mar 2028 |
$58K |
$379K |
$-322K |
$-5.3M |
| Feb 2028 |
$28K |
$363K |
$-335K |
$-5.0M |