Income Breakdown
| TV Revenue | $2.1M |
| TV Placement Bonus | $206K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $135K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.4M |
| Staff Wages | $32K |
| Transfer Amortization | $31K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $22K |
| Facility Maintenance | $695K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$2.6M |
$2.2M |
$435K |
$22.4M |
| Nov 2028 |
$2.6M |
$1.9M |
$639K |
$21.9M |
| Oct 2028 |
$2.2M |
$2.1M |
$113K |
$21.3M |
| Sep 2028 |
$1.8M |
$1.8M |
$-1K |
$21.1M |
| Aug 2028 |
$2.2M |
$1.8M |
$460K |
$21.1M |
| Jul 2028 |
$3.4M |
$1.8M |
$1.6M |
$20.6M |
| Jun 2028 |
$3.8M |
$1.7M |
$2.1M |
$19.0M |
| May 2028 |
$2.2M |
$1.8M |
$450K |
$16.9M |
| Apr 2028 |
$2.2M |
$1.7M |
$545K |
$16.4M |
| Mar 2028 |
$15.5M |
$2.1M |
$13.4M |
$15.8M |
| Feb 2028 |
$2.2M |
$2.7M |
$-439K |
$2.4M |
| Jan 2028 |
$2.2M |
$2.4M |
$-170K |
$3.4M |