Income Breakdown
| TV Revenue | $1.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $96K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.6M |
| Staff Wages | $25K |
| Transfer Amortization | $54K |
| Debt Interest | $610K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $165K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$2.1M |
$3.4M |
$-1.3M |
$-41.2M |
| Jul 2029 |
$2.0M |
$3.2M |
$-1.2M |
$-39.9M |
| Jun 2029 |
$2.0M |
$3.4M |
$-1.4M |
$-38.7M |
| May 2029 |
$2.0M |
$4.7M |
$-2.6M |
$-37.4M |
| Apr 2029 |
$2.1M |
$3.7M |
$-1.6M |
$-34.8M |
| Mar 2029 |
$2.1M |
$3.4M |
$-1.3M |
$-33.2M |
| Feb 2029 |
$2.2M |
$3.4M |
$-1.1M |
$-31.9M |
| Jan 2029 |
$2.1M |
$5.1M |
$-3.1M |
$-30.8M |
| Dec 2028 |
$2.1M |
$3.5M |
$-1.5M |
$-27.8M |
| Nov 2028 |
$1.9M |
$3.4M |
$-1.5M |
$-26.4M |
| Oct 2028 |
$2.2M |
$4.5M |
$-2.3M |
$-25.0M |
| Sep 2028 |
$2.8M |
$3.2M |
$-399K |
$-22.8M |