Income Breakdown
| TV Revenue | $2.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $102K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $43K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $946K |
| Staff Wages | $7K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $638K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$2.5M |
$1.6M |
$887K |
$3.7M |
| Nov 2028 |
$2.5M |
$1.5M |
$974K |
$2.8M |
| Oct 2028 |
$2.8M |
$1.7M |
$1.1M |
$1.8M |
| Sep 2028 |
$2.4M |
$889K |
$1.6M |
$747K |
| Aug 2028 |
$2.4M |
$859K |
$1.6M |
$-814K |
| Jul 2028 |
$3.1M |
$838K |
$2.2M |
$-2.4M |
| Jun 2028 |
$4.1M |
$951K |
$3.2M |
$-4.6M |
| May 2028 |
$2.5M |
$935K |
$1.5M |
$-7.8M |
| Apr 2028 |
$2.5M |
$963K |
$1.5M |
$-9.3M |
| Mar 2028 |
$2.5M |
$1.1M |
$1.4M |
$-10.9M |
| Feb 2028 |
$998K |
$1.2M |
$-235K |
$-12.3M |
| Jan 2028 |
$982K |
$1.7M |
$-703K |
$-12.0M |